| Brand | |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-1260P 2.10 GHz (up to 4.70 GHz) |
| Memory | 32GB |
| HDD | 1TB SSD |
| Graphics card | Intel IRIS Xe, NVIDIA T550 Laptop GPU |
| Screen | 16" |
| Resolution | 2560×1600 |
| Connectivity | 2 x USB, 2 x USB-C, audio in/out, bluetooth, HDMI, lan, wifi |
| Extras | adapter, facial recognition, fingerprint reader, ID card reader, keyboard backlight, webcam |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Condition | a slightly darker spot on the screen, B+ (good)There are small scratches or traces of wear on the body or keyboard of the device. There are some signs of wear and/or light spots on the screen. Normal use will not be affected.
, remaining battery capacity 70%-74% |
| Warranty | 1 year |
| Product image | The image of the product is illustrative |
Lenovo Thinkpad P16s Gen 1
Monthly payment from 31,26 € / 60 months
Pay in three installments: 331.67 €, 331.67 €, 331.66 €.
995,00 €
Intel Core i7-1260P 2.10 GHz (up to 4.70 GHz), 32GB, 1TB SSD, Intel IRIS Xe, NVIDIA T550 Laptop GPU, 16", 2560×1600, 2 x USB, 2 x USB-C, audio in/out, bluetooth, HDMI, lan, wifi, adapter, facial recognition, fingerprint reader, ID card reader, keyboard backlight, webcam, Windows 11 Pro,
Manufacturer warranty until 07.09.2025
1 tk Sõpruse pst. 25 esinduskaupluses Tallinnas
Do you need additional information? Or real product images?
Let us know your wishes and we'll reply as soon as possible!

